Zajímavosti
Péče o kožené výrobky

Péče o kožené výrobky je mimořádně důležitá. Pokud nejsou řádně ošetřovány, dochází u nich k trvalému poškození, popraskání, ztrátě barvy a zkrácení životnosti vlivem působení vlhkosti a potu.

Pokud je výrobek zcela nový, není vhodné ho vystavovat přílišné zátěži, dokud není kůže alespoň částečně promaštěná. Doporučuji výrobek ještě před prvním použitím minimálně 2x důkladně promazat.

Starší výrobky nejdříve zbavíme nečistot pomocí hadříku a vody nejlépe s mýdlem na kůži. Poté ošetříme balzámem na kůži (případně jiným mastným krémem - např. indulonou). Ošetření starších výrobků provádíme dle potřeby, vždy však po vyschnutí výrobku po zmoknutí nebo jeho provlhnutí! Jedině pravidelným promazáváním zajistíte dostatečnou vláčnost a trvanlivost kožených výrobků.

Navlhlá kůže je velice tvárná a získaný tvar se již nedá vrátit! Dávejte tedy pozor a navlhlý nebo mokrý výrobek dejte do požadovaného tvaru, nechte proschnout a poté důkladně ošetřete promazáním.

Na výrobcích se mohou objevit menší vady nebo rozdíly v odstínu nebo dezénu kůže, což není chybou, ale zárukou pravého přírodního materiálu.
Přípravky k ošetření kůže je možné zakoupit v obchodech specializovaných na jezdecké potřeby.